יהודית ושיץ זל

יהודית ושיץ

29/5/2018 - 25/10/1945

 

ליהודית שלי

לפני כמעט 52 שנה התחתנו, ביום שלישי – פעמיים כי טוב – והיו לנו חיים טובים ביחד.

באת אלי לדליה מאהבה ונשארת עם כל הקשיים שדרך החיים הזאת הציבה בפניך. קיבלת את כל שיגיונות הקיבוץ של אז ללא ערעור, במיוחד את הלינה המשותפת והשתדלת לתת לילדינו חום ואהבה ככל האפשר, יחד עם מסגרת ברורה. התקבלת לשומר הצעיר 4 פעמים, עם כל ילד, כדי לכפר על היותך בצופים בנעורייך. ויתרת על הרבה דברים למענם,והשקעת את כולך בילדים ובמשפחה. בבית הכל היה בשפע, לא חסכת. דאגת שלילדים לא יחסרוהיית טבחית מצוינת.

גדלת בבית יקי בחיפה, למדת בלאו בק ואח"כ הנדסאות בנין בטכניון. עם הגעתך לקיבוץ התחלת לעבוד בארד במשרד הטכני. לאחר מספר שנים נבחרת להיות אקונומית (מנהלת המטבח וחדר האוכל). כהרגלך דאגת מיד למלא את המחסנים כך שבמלחמת יום כיפור שפרצה מספר שבועות מכניסתךלתפקיד, לא חסר כלום בקיבוץ ואף הקיבוצים השכנים נהנו.זה היה בתקופה שבקיבוץ עדיין הארוחות היו בחדר האוכל והתנהלו סדרי פסח עם 1000 אנשים ויותר.

בהמשך עברת לעבוד בזהר כמזכירת מנכל ועשית הסבה מקצועית למזכירה בכירה. המשכת מספר שנים, בתקופת ה"זוהר" של זהר. חזרת לתקופה נוספת של מספר שנים כאקונומית בקיבוץ, וחזרת שנית לזהרכמזכירת המעבדה ובטיפול בנושאים מגוונים. התרוצצת במסדרונות להשלים ולבצע את היעדים שהצבת לעצמך והורדת את הקצב רק כשהמחלה החלה לפגוע בך. המשכתלעבוד בזוהר עד הפנסיה.

ידעת למצוא שפה משותפת עם עובדים פשוטים וגם עם המנהלים. ידעת איך לתקשר ואיך להתחבב על כולם. יחד עם זה ידעת להקפיד על ביצוע למופת בכל מעשיך. יצרת סטנדרטים גבוהים של עמידה בדרישות בכל המטלות שהוצגו לך והקפדת על קוצו של יוד. ידעת איך לשלב קפדנות בביצוע, עם חביבות, ידידות והרגשה טובה אצל האנשים איתם עבדת. השתדלת והצלחת לשמח אנשים. ידעת גם לעמוד על דעותיך.

לא התהדרת בהצלחותיך וידעת לשתף פעולה תוך שילוב של חוכמה, צניעות ורגישות. אהבת אנשים, והם אהבו אותך. היה לך חוש מיוחד להקשיב ולעזור לאנשים, לתמוך ולעודד.

בשנים האחרונות מחלתך, מחלה גנטית נדירה, הלכה והתגברה . נחלשת מאד וחיית רק בזכות האהבה. עד שכוחותיך כלו. הלכת לישון ונשארת לישון, בשלוה ועם חיוך קל.

השארת משפחה אוהבת, עם 4 ילדים, בני זוג ו 13 נכדים. נוחי בשלום על משכבך.

עודד