אתר חינמי למציאת עבודה 10.17

| עדכון אחרון:  24/10/2017 20:20

אוקטובר 2017

 

 

המיזם החברתי שיעזור לבני 40+ למצוא עבודה

גיוס של טכנולוגיה ותרומה לחברה יוליד בקרוב אתר חינמי שיחבר בין מחפשי עבודה למעסיקים

 

רונן בן חיים

רונן בן חיים  - רמת השופט 

 

שעת צהריים מאוחרת של ערב החג האחרון, בזמן שהאזרח הממוצע עסק באחת משתי האופציות: ארגון הבית לקראת אירוח משפחתי או להבדיל - קפיצת ראש למיטה עם העיתונים, ישב רונן בן חיים בצומת רמות מנשה וקידם את המיזם החדש שלו – Fortis. משוגע הוא לא (יש עדים אמינים), רודף רווחים גם לא (הכול בהתנדבות מלאה), אז מה  מניע אותו? "מצאתי הזדמנות לחבר את האהבה שלי לאנשים, למעשים טובים ולטכנולוגיה", הוא אומר, ומספר בהתלהבות על הפרויקט שממלא לו בימים אלו כל רגע פנוי. מדובר במיזם חברתי ללא כוונות רווח, שמטרתו לייעל את תהליך מציאת העבודה לבני 40+, שמלווה לא פעם בתסכול גדול. האתר החינמי יאפשר למחפשי העבודה לשלוח קורות חיים, ולמעסיקים למצוא את העובדים הפוטנציאליים הזמינים כרגע באזור הגאוגרפי המתאים. שידוך מנצח לשני הצדדים.

פרוט הפרויקט באתר  www.fortis.co.il

רונן (54) בן וחבר קיבוץ רמת השופט, נשוי למוריאל ואב לארבע בנות, הוא איש של עשייה עם ראש חברתי גדוש ברעיונות. הוא חבר הנהלה בקיבוצו ומעורב שם בלא מעט פרויקטים קהילתיים מעניינים. בתפקידו הנוכחי הוא סמנכ"ל שיווק ושותף  ב- Infoneto - חברה המפתחת ומשווקת מערכת גיוס עובדים ומשרתת חברות וארגונים מובילים בישראל . "לאורך חיי הייתה לי זכות גדולה לקרירה מאוד מגוונת בארץ ובארצות שונות בהן חייתי", הוא מספר, "ובמסגרתה נקרו בדרכי הזדמנויות רבות לעזור לאנשים בפיתוח קריירה ובצמיחה - גם ברגעים קשים. תמיד הגדרתי את עצמי כיזם. במסגרת עבודתי אני פוגש רבים שמחפשים הזדמנות חדשה, ולפעמים התהליך ארוך, שוחק וכואב, עם השפעה על המשפחה כולה. אני מאמין שזה יכול להיות אחרת. יותר קל".

 

למי מיועד האתר החדש?

"לכל אחת ואחד מבין מחפשי העבודה בסביבות גיל 40+, בכל תחום תעסוקה. עבור מעסיקים זה הון אנושי של עובדים פוטנציאליים עם יתרונות רבים – יציבות, בגרות, ניסיון ומסירות. אני בטוח שאם יתנו להם הזדמנות הם יהיו שחקני נשמה. כל מי שירצה יוכל לשלוח קורות חייםולאפשר למעסיק בסביבתו הקרובה לאתר אותו בקלות, לדעת שהוא זמין מיידית ולגייס אותו. קורות החיים ישמרו במאגר למשך חודש בלבד".

 

מאיפה עלה הרעיון ל-Fortis?

בעבודתנו בחברה אנחנו נמצאים בצומת שבין החברות והארגונים למחפשי העבודה. אנחנו מקבלים פניות רבות של נשים וגברים שמחפשים הזדמנות חדשה, ופה בדיוק נולד הרעיון לייצר חיבור מהיר וללא עלות. תרמנו את הטכנולוגיה שלנו המאפשרת התאמה בין קורות חיים למשרה, ורתמנו אותה לטובת הצד השני - מחפשי העבודה, לסגור את המעגל".

את הפרויקט מקדיש רונן לזכר אביו, ומרגיש שכך הוא מעביר את מורשתו, של עשיית טוב. "אני אוהב לעזור לאנשים" הוא אומר. "קיבלתי את זה מאבי, יקי בן חיים ז"ל, ובחרתי להשיק את הפרויקט ביום הולדתו, 23 בספטמבר". בתאריך זה עלה לאוויר קמפיין גיוס ההמונים של Fortis.
"המטרה שלנו היא לגייס 40,000 ₪ שיאפשרו לנו לפתח ולהקים את האתר האינטרנטי. מכיוון שהטכנולוגיה כבר קיימת, הצורך שלנו הוא יחסית פשוט ובר השגה, ולכן אנחנו פונים לציבור ומבקשים סיוע. כרגע אנחנו מתקרבים ל-45% מהסכום הנדרש ואני מעריך שנגיע אליו. האתר מתוכנן להתחיל לפעול כחודש לאחר גיוס הכסף".

 

הקיבוץ מעורב במיזם?

"הקהילה של רמת השופט תומכת מאוד. הרבה חברים מהקיבוץ תרמו, וממשיכים לסייע עם כל הלוגיסטיקה מסביב. עכשיו אנחנו פונים לעוד אנשים טובים מהתנועה הקיבוצית ומכל הארץ, ונשמח לכל סיוע נוסף כדי שנוכל להתחיל בפיתוח. אני מזמין את כולם להיות שותפים להצלחת הפרויקט".